اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی

در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

اخذ پذیرش در دانشگاه های معتبر مختلف در کمترین زمان و با امکان دریافت پذیرش های ویژه برای دانشجویان با هر سطحی را ما در ایران سرچ فراهم کرده ایم. شما می توانید از مشاوره رایگان پذیرش تحصیلی و مهاجرتی بهره مند شوید.

ما در ایران سرچ به شما روش ها و نیازهای اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی را خواهیم گفت و در این مسیر در کنار شما خواهیم بود.

در حال حاضر پذیرش تحصیلی، به ویژه پذیرش تحصیلی اروپا، به یکی از پرطرفدارترین راه‌های مهاجرت بین ایرانیان تبدیل شده است و افراد زیادی برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام می‌کنند.

در کنار تمام مزیت‌های موجود، کیفیت آموزشی کشورهای توسعه یافته را نیز باید در نظر داشت. دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشورهای پیشرفته‌ای مانند سوئیس، انگلیس، سوئد و کانادا از بالاترین سطح امکانات و کیفیت آموزشی برخوردارند. تحصیل در هر مقطعی از در این کشورها، تاثیر بسیاری در آینده و زندگی کاری شما و فرزندانتان خواهد داشت.

مهاجرت از طریق پذیرش تحصیلی این امکان را به شما می‌دهد که در کنار تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف کشور مورد نظر، فرآیند اخذ اقامت خود را نیز آغاز کنید و در نهایت ضمن دریافت مدرک تحصیلی، به عنوان شهروند در آن کشور اقامت کنید.

مدارک مورد نیاز براش پذیرش تحصیلی و مهاجرتی

در این مرحله از فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی، باید نسبت به تکمیل مدارک مورد نیاز دانشگاه و ارسال آنها اقدام کنید. با وجود تفاوت‌های موجود، اما به طور کلی اکثر دانشگاه‌ها مدارک زیر را از شما می‌خواهند:

  •    مدارک تحصیلی و نمرات
  •     مدرک زبان آیلتس یا تافل
  •     توصیه‌نامه اساتید دانشگاه
  •     سوابق علمی و تحصیلی شما
  •     انگیزه‌نامه و دلایل شما برای اخذ پذیرش تحصیلی

​​

 

تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور آرزوی بیشتر دانشجویان است. اما اگر شما به فکر ادامه تحصیل در کشوری دیگر هستید، اولین و مهم ترین چیزی که باید به آن فکر کنید هزینه تحصیل و هزینه زندگی است.
هزینه زندگی در کشورهای دیگر به خصوص کشورهای آمریکایی و اروپایی به مراتب بیشتر است. یکی از راه‌ها برای تامین این هزینه‌ها، گرفتن فاند و بورسیه تحصیلی از دانشگاهی است که می‌خواهید ادامه تحصیل بدهید.


بورسیه چیست؟

بورسیه تحصیلی کمک هزینه نقدی است که از طرف دانشگاه به دانشجویان پرداخت می‌شود تا بدون مشکل مالی به ادامه تحصیل بپردازند. هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان برای گرفتن بورسیه تقاضانامه می‌دهند. و در واقع یک جنبه رقابتی ایجاد می‌شود که  دانشجویانی که رزومه قوی تری داشته باشند شانس بیشتری برای گرفتن فاند و کمک‌هزینه تحصیلی دارند.  یکی از موارد مهم در رزومه، چاپ مقاله در مجلات معتبر با ضریب تاثیر و ایمپکت فاکتور بالا میباشد.

اهمیت نوشتن مقاله برای بورسیه

برای اپلای کردن و گرفتن بورسیه تحصیلی تا جایی که می‌توانید همه تلاش خود را جمع کنید تا رزومه ای قوی بسازید. چراکه بسیاری از دانشگاه‌های خارجی تنها براساس رزومه و سوابق تحصیلی برای پذیرش دانشجو تصمیم‌گیری می‌کنند و با داوطلب مصاحبه نمی‌کنند.
عوامل زیادی در رزومه تحصیلی دانشجو تاثیرگذار هستند. عواملی از جمله دانشگاه مقطع قبلی تحصیل، نمره آزمون تافل یا آیلتس، استاد راهنما، معدل، فعالیت‌های علمی، سمینارها و کنفرانسهایی که دانشجو شرکت کرده و تعداد مقالات پذیرش شده دانشجو. وقتی که دانشجو تصمیم می‌گیرد تا برای اپلای اقدام کند ممکن است فارغ‌التحصیل شده باشد و نتواند معدل خود را تغییر دهد. یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت رزومه تحصیلی، نوشتن مقاله و چاپ آن است. داشتن مقاله چاپ شده اهمیت ویژه‌ای دارد و یک مزیت محسوب می‌شود چراکه نشان‌دهنده‌ی علاقه فرد به انجام تحقیق و پژوهش است.

اگر قصد ادامه تحصیل و اپلای کردن دارید، حتماً مقاله بنویسید. این کار علاوه بر این که رزومه شما را قوی می‌کند، سبب می‌شود تا برای فعالیت‌های آینده و انجام فعالیت‌های دانشگاهی هم آماده شوید. شما می‌توانید در داخل کشور با هزینه‌هایی خیلی کمتر نوشتن مقاله را یاد بگیرید. برای این کار در کلاس‌ها و کارگاه‌ها مقاله‌نویسی شرکت کنید و ساختار مقاله نویسی و نحوه سابمیت کردن و مکاتبه با مجله را یاد بگیرید. تا در خارج از کشور مشکلی در این زمینه نداشته باشید.