طراحی پرسشنامه و تحلیل آماری،شبیه سازی و مدلسازی

در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت

طراحی پرسشنامه و تحلیل آماری به همراه شبیه سازی و مدلسازی یکی دیگر از خدمات مجموعه ایران سرچ می باشد.

یک پرسشنامه ی خوب از 3 بخش مهم تشکیل می شود.

بخش اول نحوه ی نگارش فنی و نگارشی پرسشنامه است به طوریکه کاملا قابل فهم باشد.

بخش دوم نحوه ی صحیح دسته بندی، درجه بندی و ثبت پارامتر ها و متغیرها پس از جمع آوری پاسخ به پرسشنامه هاست. 

شکل ظاهری پرسشنامه نیز سومین بخش مهم است که باید به آن توجه شود.

مهمترین اصول طراحی یک پرسشنامه ی درست عبارتند از:

  • درست بودن محتوای پرسشنامه
  • نحوه ی نگارش پرسشنامه
  • سوالات و شکل ظاهری پرسشنامه
  • ترتیب سوالات در پرسشنامه و تقدم و تاخر آن ها
  • اطلاعات شخصی پرسیده شده از پاسخ دهندگان به سوالات

مدلسازی (Modeling) :

مدل سازی یک “مدل” را ایجاد می کند که نشان دهنده یک شی یا سیستم با تمام یا زیر مجموعه ای از خواص آن می باشد. یک مدل ممکن است دقیقاً همانند سیستم اصلی باشد یا حتی به صورت تقریبی آن را تقریب بزند.

شبیه سازی (Simulation) :

شبیه سازی یک روش مطالعه و تحلیل رفتار یک دنیای واقعی یا یک سیستم تخیلی با تقلید از یک برنامه کامپیوتری است. یک شبیه سازی بر روی یک مدل ریاضی است که سیستم را توصیف می کند. در یک شبیه سازی، یک یا چند متغیر، تغییر کرده و تغییرات در متغیرهای دیگر مشاهده می شود. شبیه سازی ها کاربران را قادر به پیش بینی رفتار سیستم دنیای واقعی می کند. به عنوان مثال، رفتار یک کشتی را می توان با استفاده از یک مدل ریاضی شبیه سازی شده بدست آورد. سپس کاربران می توانند متغیرهایی مانند سرعت، وزن و ثبات کشتی را تغییر دهند.

در دپارتمان نرم افزار های مهندسی، تحلیلی و آماری موسسه ی ایران سرچ، محدوده ی وسیعی از این نرم افزارها در قالب انجام پروژه و همینطور آموزش این نرم افزار ها ارائه می گردد. معمولا تمامی پروژه های آکادمیک و اجرایی در یک یا چند بخش، برای مدلسازی، شبیه سازی، فرآیند های تحلیلی و آماری، گزارش گیری، نمایش دهی و … نیاز به استفاده از یک نرم افزار دارند. بیش از 200 نرم افزار در بخش های مهندسی و آماری در رشته های مختلف وجود دارد. گروه تحقیقاتی ایران سرچ در در این دپارتمان خدمات خود را با مهمترین و کاربردی ترین نرم افزار ها از بین این 200 نرم افزار ارائه می گردد.